Close Menu

    Subscribe to Updates

    Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

    Chișinăul va cere Moscovei despăgubiri pentru poluarea Nistrului

    21 aprilie 2026

    Profesori ruși, crezând că îndeplinesc ordinul partidului lui Putin, s-au filmat rostind discursurile lui Hitler

    21 aprilie 2026

    Prețul biletelor la avion ar putea crește cu peste 100 de euro din cauza războiului din Iran

    21 aprilie 2026
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) Instagram
    DISINFO.MD
    • Moldova
    • Externe
    • Opinii
    • Analize
    • Stopfake
    • Română
    DISINFO.MD
    Prima pagină » Fostul consilier a lui Trump: „În această seară se bea vodcă direct din sticlă la Kremlin. A fost o zi mare pentru Moscova”
    Opinii

    Fostul consilier a lui Trump: „În această seară se bea vodcă direct din sticlă la Kremlin. A fost o zi mare pentru Moscova”

    14 februarie 2025
    Facebook Twitter LinkedIn Email VKontakte Telegram WhatsApp Copy Link
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Email Copy Link

    John Bolton, fost consilier pentru securitate naţională în timpul primului mandat al preşedintelui Donald Trump, a vorbit despre strategia lui Trump în relaţia cu Moscova şi a spus că la Kremlin se bea vodcă „direct din sticlă”.

    John Bolton, care i-a fost consilier lui Trump din 2018 până în 2019 şi a fost implicat în negocieri cu Rusia, a intervenit în cadrul emisiunii „The Source”, moderată de prezentatoarea Kaitlan Collins, potrivit Agerpres.

    Întrebat despre aşteptările sale de la viitoarea întâlnire a preşedintelui Trump cu omologii săi rus şi ucrainean, Bolton a răspuns că nu mai are niciun fel de aşteptări. „Cred că ştim exact ce se va întâmpla”, a spus el.

    „Preşedintele Trump s-a predat efectiv lui Putin înainte ca negocierile să fi început. Putin a obţinut astăzi o serie întreagă de victorii. Este greu să le cuprindem pe toate”, a concluzionat Bolton.

    De asemenea, fostul consilier susține că Donald Trump a căzut victimă „campaniei de linguşire” a lui Putin după ce preşedintele rus l-a eliberat pe Marc Fogel, profesor american încarcerat în Rusia, şi l-a făcut pe Trump să devină „centrul atenţiei”.

    Nu în ultimul rând, Bolton a denunţat administraţia Trump pentru că „a aruncat în aer” poziţia NATO cu privire la Ucraina.

    „Acesta este un prejudiciu palpabil la adresa securităţii naţionale americane” şi face orice altă fostă republică din Uniunea Sovietică „vulnerabilă”, a declarat fostul oficial american.

    „În această seară, se bea vodcă direct din sticlă la Kremlin. A fost o zi mare pentru Moscova”, a mai spus Bolton în încheiere

    #consilier #John Bolton #Kremlin #securitate națională #sua #trump Путин
    Share. Facebook Twitter LinkedIn Email VKontakte Telegram Copy Link WhatsApp

    Related Posts

    Papa Leon XIV, mesaj dur în plin conflict cu Casa Albă: „Lumea este devastată de câțiva tirani. Vai celor care manipulează religia și numele lui Dumnezeu”

    17 aprilie 2026

    Donald Trump a anunțat un armistițiu de 10 zile între Israel și Liban: „Ambele ţări vor să vadă PACEA”

    17 aprilie 2026

    SUA acuză Cuba că este complice la operațiunile militare ale Rusiei în Ucraina

    17 aprilie 2026

    Diplomație intensă în culise: SUA și Iranul ar fi aproape de un acord. Șeful armatei pakistaneze, în Teheran

    16 aprilie 2026

    Chișinăul va cere Moscovei despăgubiri pentru poluarea Nistrului

    21 aprilie 2026

    Profesori ruși, crezând că îndeplinesc ordinul partidului lui Putin, s-au filmat rostind discursurile lui Hitler

    21 aprilie 2026

    Prețul biletelor la avion ar putea crește cu peste 100 de euro din cauza războiului din Iran

    21 aprilie 2026

    Marta Kos: Moldova depășește Ucraina la implementarea reformelor pentru aderare

    21 aprilie 2026

    Moldovenii, sunați de „ofițeri SIS” și amenințați cu dosare. Li se cer bani, ca să fie rezolvată problema

    17 aprilie 2026
    DISINFO.MD
    © 2026 Disinfo. All Rights Reserved. Dezvoltat de Disinfo.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.